Çubuk'ta Şehitini Uğurladı

 

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki hain saldırıda şehit olan Çubuk'un 59. Şehidi Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu,Çubuk Oymide Köyünde  gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehit annesi Gülnur Delimehmetoğlu, oğlunu son yolculuğuna asker selamıyla uğurladı.

Şehit Komando Onbaşı Delimehmetoğlu için Çubuk Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı H.Kamil Yılmaz,Ankara Müftüsü M.Hakkı Özer,Müftü Yardımcısı KemalAydoğan,İlçe Müftü vekili Nurullah Karataş, Keçiören Müftüsü Ahmet Durmuş,Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek,Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden,BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ,daire müdürleri ve yaklaşık 10 bin vatandaş katıldı.
 
 
Vatani görevini yaparken 20 yaşında şehit düşen Aykut Delimehmetoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omzunda Merkez Camisi'ne getirildi. Delimehmetoğlu'nun ailesi, kendileri için ayrılan bölümde cenaze namazına gelenlerin taziyelerini kabul etti.
Öğlen namazının ardından cenaze namazı kılınan şehit Delimehmetoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu, bir süre omuzlarda taşındıktan sonra top arabasına konuldu. Tabutun daha sonra nakledildiği cenaze aracının önlerinden geçişi sırasında Delimehmetoğlu'nun annesi Gülnur ve babası Beytullah asker selamı verdi. Gülnur ve Beytullah Delimehmetoğlu, asker selamının ardından oğulları Aykut Delimehmetoğlu'nu el sallayarak, son yolculuğuna uğurladı. Şehit Delimehmetoğlu'nun cenazesi, defnedilmek üzere Oyumiğde Köyü'ne götürüldü.
Türk Kızılayı tarafından lokum ve gül suyu dağıtılan cenaze töreninde konuşma yapan Ankara Müftüsü Hakkı Özer, dünyanın insanlar için sınav sahası olduğunu, bu imtihanda başarılı olabilmek için en büyük nimetin sabır olduğunu söyledi. Müftü Özer, "Bir şehit 70 yakınına şefaat edecek. Türk milleti şehit oğlu şehit bir millettir. Asker olarak doğup, canını Allah rızası için seve seve veriyor. Bu millet birliği ve beraberliği benimsedi ve inşallah ilelebet birlik ve beraberlik içinde yaşayacak" dedi.
 
Haber : www.cubukpost.com

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.