Kitap Okuma Yarışması


Akyurt Belediyesi Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile veliler ve tüm halka açık kitap okuma yarışması düzenledi.

Okudukları kitaplardan kendilerine onar adet soru sorulan yarışmacılar birinci olabilmek için yarıştı. Öğrenciler arasında dereceye girenlere ödüllerini Akyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ayla Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan Çiçek verirken, veliler ve vatandaşlar arasında dereceye girenlere ise ödüllerini ve plaketlerini Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş verdi.

Başkan Ayantaş ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada “Akyurt’ta birçok şeyi ilk defa yapan bir Belediyeyiz. Kitap okuma yarışması da bu ilklerden. Okuma alışkanlığı çok fazla olan bir toplum değiliz. Bunu biliyoruz ve bu tür yarışmalarla öğrencilerin yanında yetişkinlere de okuma alışkanlığı kazandırmak amacındayız. Kültür Merkezi’nde ilk programımızı yaptığımızda vatandaşlar fazla ilgi göstermemişti. Ancak bugün her programda insanlar salonda oturacak yer bulmakta zorluk çekiyor. Kitap okuma yarışmasında da aynı şekilde devam ederek katılımın artacağına inanıyorum. İlk yarışmamıza katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 20.01.2019 tarihinde yazdırılmıştır.