Akyurt'ta Anneler Günü


Akyurt Belediyesi tarafından düzenlenen “Anneler Günü” programı şair Ahmet Selçuk İlkan’ın katılımıyla muhteşem bir şiir resitaline dönüştü.

Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonu Akyurtluların akınına uğrarken, programa Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ın eşi Şenay Ayantaş ve Belediye Başkan Yardımcısı Ayla Can da katıldı.

Akyurt Belediye Başkan Yardımcısı Ayla Can yaptığı konuşmada “Dünyada milyonlarca anne, Anneler Günü’nde çocukları tarafından karşılıksız sevgiyle ve saygıyla kucaklanır, sevilir ve anılır. Peygamber efendimiz, “Cennet annelerin ayakları altındadır.” Buyurarak cenneti hak etmeyi annelerimizin rızasına bağlamıştır. Yüce Rabb’imiz de “Anne ve babaya iyilik edin, onlardan biri veya ikisi senin yanında yaşlanırsa sakın onlara öf bile demeyin. Onları azarlamayın, ikisine de tatlı ve güzel söz söyleyin.” buyurmuştur. Annelik dünyanın en mübarek, en kutsal vazifelerinden birisidir. Annelerimiz geçmişten bugüne toplumsal mirasımızı yaşatmada, kültürel ve ahlaki değerlerimizi aktarmada, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı topluma hazırlamada her zaman kilit rol üstlenmişlerdir. Toplumumuzun sosyal hayatta aktif olarak yer alan, eğitimli, bilgili niteliği ve donanımıyla dünyanın baş döndürücü değişimine ayak uyduran, öz güveni yüksek, güçlü ve üretken annelere her zaman ihtiyacı vardır. Evladını karşılıksız seven annelerimize sadece bir gün değil, ömrümüzün her günü değer verip, kıymetlerini bilelim. Onlar her şeyin en güzeline layıktır. Başta bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin anneleri olmak üzere burada bulunan tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Akyurt’ta “Yılın Annesi” seçilen Tülay Koçak’a hediyesini Başkan Ayantaş’ın eşi Şenay Ayantaş verdi.

Sanatçı Ahmet Selçuk İlkan, bugüne kadar yazdığı şiirlerden yapılmış şarkıları seslendiren ekibiyle birlikte Akyurtlu annelerin hayatı boyunca unutamayacağı bir konsere imza attı. Şiirlere ve şarkılara Akyurtlu anneler hep bir ağızdan eşlik etti. Programın sonunda Şenay Ayantaş, sanatçı Ahmet Selçuk İlkan’a plaket ve çiçek verdi. Sanatçı Akyurt’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti tekrar Akyurt’a gelmek istediğini söyleyerek belirtti.

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.