Akyurt'ta Meslek Tanıtım Fuarı


Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Komisyonu tarafından Akyurt’ta meslek tanıtımı ve yöneltme fuarı gerçekleştirildi.

Fuarın açılışını Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Başkan Yardımcısı İlhan Şener ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan birlikte yaptılar. Akyurt Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Akyurt Nusret Fişek mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kendi geliştirdikleri projelerden oluşan fuarda meslek seçimi yapacak öğrenciler için tanıtım yaptı. Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş açılışta yaptığı konuşmada “Meslek liselerimiz eskiden nitelikli öğrencilerin, üretimde aktif yer alan elemanların yetiştirildiği okullardı. Ancak puan kat sayısı düşürülerek zamanla meslek liseleri, görece daha başarısız, amacı olmayan öğrencilerin tercih ettiği okullar haline getirildi. İmam – Hatip liseleri ile birlikte artık tercih edilmeyen okullar oldular. Ancak bizim ara eleman dediğimiz nitelikte insan yetiştirmek için mesleki liselere ihtiyacımız var.

Bu okulların puan katsayıları yeniden düzenlenerek, artık hakim, doktor ve mühendis olmak isteyen öğrenciler meslek liselerinden de çıkabilecek. Meslek liseleri yeniden eski zamanlarında olduğu gibi üreten insanlar yetiştirecektir.” diye konuştu.

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.