Akyurttan Çanakkaleye Akın


Akyurt Belediyesi her yıl farklı bir yarışma düzenleyerek, yarışmaya katılan öğrencileri Çanakkale’ye gönderiyor. Bu yılki çalışmanın teması “15 Temmuz ve Şehitlerimiz Resim Yarışması” oldu.

Yarışmaya katılan, başlarındaki görevlilerle birlikte toplam 368 kişi Çanakkale gezisi için hazırlandı. Öğrenciler Çanakkale’deki atmosferi yerinde yaşamak, yaptıkları resimleri daha da anlamlandırmak için Akyurt Belediyesi önünden yola çıktı. Öğrenciler dualarla uğurlanırken, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş geziyle ilgili olarak şunları söyledi “Çocuklarımıza Çanakkale ruhunu anlatmak hepimizin görevi. Bildiğiniz gibi geleneksel hale getirdiğimiz Çanakkale gezileri için her yıl farklı bir yarışma düzenliyoruz. Bu yılki yarışmamız, çok sayıda şehit verdiğimiz 15 Temmuz gecesi ve tüm şehitlerimiz anısına düzenlediğimiz resim yarışması.

Çok güzel resimler yapılmış ve çocuklarımızın gözünden şehitlik kavramı ve 15 Temmuz gecesini buradaki sergide görüyoruz. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Yolları açık olsun.”

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 18.12.2018 tarihinde yazdırılmıştır.