Çorum evi Törenle açıldı


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınpark içerisinde yapılan Çorum Evi'nin açılışını yaptı.

Başkan Gökçek, "Ankara'da belli noktalara hemşeri gruplarına yerler yapıyoruz, ama sizinki tam anlamıyla konak oldu" dedi.

Çorum Evi'nin açılış törenine, birçok tanınan isim katıldı, açılışa katılanlar; TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, AK Parti Milletvekili Murat Alparslan, Başkan Gökçek'in eşi Nevin Gökçek, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum ilçe belediye başkanları, Çorum Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağır, Federasyon yöneticileri, Çorumlular, Akyurt İlçe Çorumlular Derneği temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Ankara'da 800 binin üstünde Çorumlu olduğunu kaydederek, “Ankara'da 5 kişiden 1'i Çorumlu. Dolayısıyla Çorumlular Ankaralı. Ankaralılar da Çorumlu oluyor bu durumda" dedi.

ÇORUMLULARIN BULUŞMA NOKTASI OLACAK
Çorum Dernekler Federasyon Başkanı Çağır da konuşmasında, bugünün bir milat olduğunu belirterek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'in destekleriyle yaptığımız bu Çorum Konağı'nı da Google'da haritada işaretleyerek, Ankara'daki Çorumluların buluşma noktası olarak göstereceğiz,dedi.

Sayın Başkanımıza, bu konağımızı bizlere hediye ettiğinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Bizler Ankara'nın dünden bugüne kadar ekonomisinde, kültürel yapısında nasıl bir çimento gibi bu millet adına, bu ülke adına hareket ettiysek, etmeye de devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Akyurt Haber

akyurthaber.net sitesinden 20.01.2019 tarihinde yazdırılmıştır.