Akyurt Fuar Alanı Ne Olacak


ANKESOB Oda Başkanları İstişare-Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Başkan Mehmet Yiğiner, esnaf ve sanatkarların yaşadığı sorunlara çözüm üretilmesine yönelik olarak çalışmalara kararlılıkla devam edileceğini ifade etti.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) İstişare-Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı, Oda başkanlarından oluşan geniş bir katılımla Afyon Oruçoğlu Termal Otel'de gerçekleştirildi. ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner'in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda esnaf ve sanatkarların sorunları gündeme getirilerek, çözüm önerilerinin ortaya konulmasına yönelik değerlendirmeler yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından yaptığı konuşmada ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, göreve geldikleri günden bugüne esnaf ve sanatkarlar için faaliyetlerini etkin bir şekilde aralıksız sürdürdüklerini, esnaf ve sanatkarın yaşadığı sorunlara çözüm üretilmesine yönelik olarak çalışmalara kararlılıkla devam edileceğini ifade etti.

Son dönemde esnaf ve sanatkara yönelik olarak gerçekleştirilen hizmetler hakkında paylaşımda bulunan Başkan Yiğiner, yapılacak çalışmalar hakkında da bilgilendirme bulundu.

AKYURT ULUSLARARASI FUAR ALANI
Akyurt'ta temeli atılan ancak geçen sürede tamamlanamayan fuar merkezi için kurulan Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş’nin hissedarıyız. Ankara’nın uluslararası çapta fuar alanına ihtiyacı açıktır.

Çekişmelerden dolayı taraflar bir araya gelemiyor. Fuar alanının yapımının gecikmesinin nedeni olarak büyük hissedarların görüş ayrılıklarından kaynaklandığını söyleyebiliriz."

Toplantıda konuşan Oda Başkanları da sorunlarını dile getirerek, çeşitli konularda talep, görüş ve değerlendirmelerde bulundu.

Kaynak: Ankesob

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.