Güzelhisarda Yağmur Duası


Akyurt’un Güzelhisar Mahallesinde, Güzelhisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından yağmur duası ve Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.

Programa Güzelhisarlılarla birlikte Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Başkan Yardımcısı İlhan Şener ve İlçe Müftüsü Ahmet Sarıtaş da katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda, ilahiler okunmasının ardından Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş yağmur duası yaptı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş şunları söyledi “Ankara’nın kuzey bölgesi, yani Pursaklar, Akyurt, Çubuk ve Kalecik ilçeleri yıllardır geri planda bırakılmış ilçelerimiz. Biz bunun sona ermesi için çalışıyoruz. Her türlü büyük yatırımın bölgemizde olmasını sağlamak amacındayız. Örneğin Otonomi tamamlandı, Fuar Alanı arazisi hazır, Türkiye’nin en büyük Polis Meslek Yüksekokulu inşaatı tamamlanmak üzere. Önümüzdeki günler, havaalanı metrosu ile ilgili gelişmelerin yaşanacağı günler. Karayolu inşaatında meydana gelen gecikme nedeniyle de mevcut yolun iyileştirmesi yapılıyor. Güzelhisar’a gelecek olursak muhtarlık binamızı yaptık ve hizmete açtık. İmar yollarının açılmasında, elimizde olmayan nedenlerle sorunlar yaşıyoruz. Çözülmeyecek sorunlar değil. Yolun genişlemesinin ardından altyapıya hız vereceğiz. Buradan ayrıca bir müjde vermek istiyorum. O da Güzelhisar, Büğdüz ve Çınar mahallelerimize eski köy odalarını anımsatan köy konakları yapacağız.

Programın düzenlenmesinde emeği geçen tüm Güzelhisarlılara teşekkür ediyorum. Allah dualarımızı kabul etsin, bereketli olsun.”

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 18.12.2018 tarihinde yazdırılmıştır.