Ankara Müftüsü Akyurt'ta


Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Akyurt Müftülüğünün düzenlediği Kutlu Doğum Haftası programına katılmak için geldiği Akyurt’ta, Seyyid Burhaneddin Cami inşaatında incelemelerde bulundu.

Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’na Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Başkan Yardımcıları İlhan Şener ve Metin Çınar ile Akyurt Müftüsü Ahmet Sarıtaş eşlik etti.

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş Mehmet Sönmezoğlu’na cami ile ilgili bilgiler verdi. Ayantaş “Camimizin proje aşamasından bugüne kadar her türlü eksikliği ortadan kaldırmak adına, Belediyemizin teknik kadrosuyla inşaata destek olduk. Osmanlı Mimarisinin örnekleri ile inşa edilen Seyyid Burhaneddin Camii bin 500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği büyüklükte bir cami olacak. Çalışmalar sona yaklaştı. Camimiz Akyurt’un simgelerinden biri haline gelecek.” dedi.

Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ise “Çok güzel bir cami olmuş. Son işçilikler bittiğinde ortaya çok güzel bir mimari eser çıkmış olacak. Akyurt’un böyle büyük bir camiye olan ihtiyacının karşılanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.