Akyurtlu Kadınlar Konyada


Akyurt Belediyesinin ilçedeki kadınlar için düzenlediği kültür gezilerinde bu yıl Konya’ya akın var.

Geçtiğimiz yıl Şanlıurfa’ya giden ve tarihi, dini ve kültürel özelliklerini yerinde öğrenen Akyurtlu kadınlar, Konya gezileri ile bu yıl da Türkiye’nin güzelliklerini görmeye devam ediyor.

Her hafta 3 grubun Konya’yı gezeceği turlara 2 bin 400 Akyurtlu kadın katılacak. Ramazan ayından sonra da devam edecek gezi için toplamda 55 tur düzenlenmiş durumda.

Geçtiğimiz hafta sonu tarifeli hızlı tren ile başlayan ilk yolculuk, rehber eşliğinde Mevlana Celaleddin Rumi Dergahı, hemen karşısındaki Üçler Mezarlığı, Şems-i Tebrizi Camii ve türbesi, Ateşbaz-ı Veli türbesi, Meram’da yer alan Tavus Baba türbesi ve Alaaddin Keykubat Camii gezileriyle devam etti. Gezi sonrasında görüşlerini aldığımız Akyurtlu kadınlar, Akyurt Belediyesinin birçok etkinliğini yakından takip ettiklerini, bu tür gezilerle Türkiye’nin farklı yerlerinde, farklı kültürleri tanıdıklarını belirttiler. Kadınlar ayrıca Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’a bu güzel gezi için teşekkür etti.

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise geziyi “Akyurt her şeyin en iyisini hak ediyor. Bu nedenle kültür gezilerimize de devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl Şanlıurfa’ya uçakla vatandaşlarımızı gönderdik. Bu yıl ise hızlı tren ile Konya’ya gönderiyoruz. Konya’nın tarihi ve turistik mekanları, dini merkezleri ve kültürü hakkında Akyurtlu kadınların bilgi sahibi olmasını amaçlıyoruz. Tüm grupların kazasız, güzel bir gezi yapmalarını diliyorum.” sözleriyle değerlendirdi.

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 18.12.2018 tarihinde yazdırılmıştır.