Filistin İslami Lideri Akyurtta


Filistin 48 Toprakları İslami Lideri Şeyh Raed Salah, beraberindeki heyetle birlikte Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ı ziyaret etti. Şeyh Salah’a “Mirasımız Derneği” Genel Başkanı Muhammed Demirci ve Hasan Hüseyin Karaoğlu da eşlik etti.

Şeyh Raed Salah, Başkan Ayantaş ile sohbetinde Türkiye’nin İslam ülkeleri içinde farklı bir noktada olduğunu belirterek “Osmanlı Devleti İslam’ın günümüze kadar taşınmasında en büyük görevi üstlendi. Türkiye Cumhuriyeti de aynı şekilde İslam dünyasına hizmet ediyor. Ancak İsrail’in bölgedeki politikası bizleri zor durumda bırakıyor. Uzun dönemde planladıkları Mescid-i Aksa’yı yıkma projesini adım adım uygulamaya çalışıyorlar. Gün içinde belirli saatlerdeMescid-i Aksa’ya giriş yapabiliyoruz. Ancak bu süre çok kısıtlandı. Yine polis müdahalede bulundu. Bu sıkıntılardan kurtulmak için Türkiye’nin desteğini alacağımızı umuyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “İstanbul’un geleceği, Kabe’nin ve Mescid-i Aksa’nın geleceğine bağlıdır.” Dedi. Bu bizim için çok değerli bir düşünce.

Bu desteğin devam etmesini istiyoruz.” Diye konuştu. Başkan Ayantaş ise düşüncelerini misafirlerine “İslam dünyası olarak bizler bir şeyi unuttuk; birlik olmayı. Eskiden Müslümanlar birbiri için her şeyinden vaz geçerdi. Şimdi ise herkes kendi derdine düştü. Bir umursamazlık var. Sizlerin durumunu haberlerden aldıkça bizler de çok üzülüyoruz. Her gün sizler için dualar ediyoruz.

Allah sizin ve bizim, hepimizin yardımcısı olsun.” Cümleleriyle aktardı. Bu sohbetin ardından misafirlerin Akyurt ile ilgili bilgi almak istemesi üzerine Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “İlçemiz 10 yıl önce 8 bin nüfusa sahip iken, günümüzde sanayi ve altyapının tamamlanmasıyla bir şehir görünümüne kavuştu. Dünyada tanınan Türk mobilya firmalarının çoğu, bizim ilçemizde faaliyet gösteriyor. Sanayi bölgesi olarak da yakın gelecekte Ankara’nın en büyük bölgesine sahip olacağız. İhracatçı firmalar yatırımlarla bölgemizi daha da büyütecektir.” Dedi.

Ziyaretin ardından Başkan Ayantaş misafirlere Kur’an-ı Kerim, Akyurt Kitabı ve duvar saati hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.