Akyurtta Futbol Turnuvası


Akyurt Belediyesinin Türkiye çapındaki örnek projesi olan Camiden Sahaya futbol turnuvası 3’üncü kez start aldı. Turnuvanın açılışında Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Akyurt İlçe Vaizi Mehmet Yazıcı, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Veysel Fırat ve Akyurt Belediyespor yetkilileri yer aldı. Çocuklara formaları dağıtılırken konuşma yapan Akyurt İlçe Vaizi Mehmet Yazıcı, ibadetin yalnızca namaz kılarak, Kur’an okuyarak değil, hayatın her anında yapıldığını, yaşam şeklimizin dinimize uygunluğunun da ibadet olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise konuşmasında “Türkiye genelinde bizim başlatmış olduğumuz bu turnuvanın tüm güzellikleriyle devam ediyor olması bizleri çok mutlu ediyor. Çünkü bu turnuva sizlerin din eğitiminizi, Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenizi teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. Hayatta yaptığınız hiçbir şey Kur’an okuyabilmekten daha değerli değildir. Yaz tatilinde Kur’an öğrenirken sıkılmamanız için spor yapmanızı sağlamak ve içinizden belki de geleceğin yıldızlarını çıkarmayı amaçlıyoruz.

Duyduğuma göre Beyazıt Camii Kur’an Kursu her yıl şampiyon oluyormuş. Bu yıl onları şampiyon yapmamak için çalışacağınızı düşünüyorum. Hepinize başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı. Akyurt’un merkezinde ve mahallelerinde yer alan 22 camideki yaz Kur’an kursunda din eğitimi alan çocuklar; küçükler, yıldızlar ve gençler kategorisinde 55 takımla turnuvaya katılıyor. Toplamda 550 genç, ders aldıkları cami imamlarının sahada kendilerine bu kez teknik direktörlük yapmasıyla şampiyonluk kupasını kazanmak için yarışacak. 21 Ağustos’ta kursların bitmesiyle birlikte turnuva da kupa maçıyla son bulacak.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan edinilen bilgiye göre bu yıl 11 ilde benzer turnuvaların düzenlenmesi için Başkanlık’tan turnuvayla ilgili bilgi alındı.

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.