Akyurt Tekebeli Şenlikleri


Akyurt ilçesi Tekebeli mevkiinde bulunan 5 mahallenin derneklerinin girişimleriyle Tekebeli Şenliklerinin ikincisi düzenlendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Akyurt Belediyesi, Kozayağı, Karacakaya, Ahmetadil, Elecik ve Haydar mahallelerinin dernekleri tarafından organize edilen şenliğe Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, eşi Şenay Ayantaş, Ak Parti Ankara Milletvekilleri Ayhan Yılmaz, Ahmet Gündoğdu, Murat Alparslan ve Jülide Sarıeroğlu da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şenlikte konuşan Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş “Akyurt’umuzda sizlerin desteğiyle tüm köylerimize hizmet getirdik.

Köylerimiz mahalle statüsüne geldi. İlçe belediyesi olarak bize, Ankara Büyükşehir Belediyemiz ve hükümetimize her zaman destek oldunuz. Son seçimde de yanımızda olarak sizler için daha fazla hizmeti devlet büyüklerimizden isteyebilecek cesareti bize verdiniz. Bizler de bunun gereğini yerine getirmek için çalışacağız. Bu şenlik bizim birliğimizin, beraberliğimizin devam etmesi açısından çok önemli. Dernek başkanlarımıza, bize destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Bey’e, Ankara Milletvekillerimize ve siz vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun.” İfadelerini kullandı.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin paramotor ve model uçak gösterisi ile başlayan şenlik, Milletvekillerinin halkı selamlama konuşmalarının ardından Akyurt Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun (AKHOT) gösterisiyle devam etti. Ankara Kulübü Derneği Akyurt Şubesi seğmenleri de Ankara kültürünün bir parçası olan en güzel oyunlarını Tekebeli’de meydanı dolduran vatandaşlar için sergiledi. Sürpriz hediyelerin verildiği bir çekiliş de şenlikte yer alırken, çocuklar için havalı oyun parkurları kuruldu. Ankaralı sanatçı Veli Erdem Karakülah’ın da sahne aldığı şenlikte hayranları doyasıya eğlendi.

Katkılarından dolayı Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’a ve sponsorlara plaket takdim edildi. Plaketi Başkan Ayantaş adına Akyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ömer Ünal aldı.

Kaynak: Akyurt Haber

akyurthaber.net sitesinden 20.01.2019 tarihinde yazdırılmıştır.