Fuar Merkezinin Temeli Atıldı


Akyurt ilçesinde düzenlenen temel atma törenine eski başbakan yardımcısı Emrullah İşler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Parti Ankara İl Başkanı M. Nedim Yamalı, Akyurt Kaymakamı Mustafa Yiğit, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, ATO Başkanı Salih Bezci, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve çok sayıda ticari kuruluşun temsilcileri ile milletvekilleri katıldı. Alanı dolduran büyük kalabalığa ilk olarak ev sahibi sıfatıyla Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş seslendi.

Ayantaş konuşmasında “Bugün Akyurt’ta bir tarih yazılıyor. Uzun zamandır bu günü beliyorduk ve nihayet fuar merkezimizin temelini siz vatandaşlarımızla birlikte atıyoruz. Bu büyük projede emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Sizler de bizi bu uzun süreçte destekleyerek yanımızda oldunuz. Bugün de burayı doldurarak bize verdiğiniz desteği gösterdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.” Şeklinde konuştu. Ardından Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, günümüzde ticari ürünlerin büyük çoğunluğunun fuarlarda satıldığını, bunun için fuarcılığın öneminin büyük olduğunu söyledi. Cumhuriyet tarihinde büyük mimar ve mühendisler yetiştiren ve ülkenin her yerinde eserlerinin görüldüğü Türkiye’nin bu büyük projesinde Alman mimar ve mühendisleriyle birlikte Türk imzasının da yer aldığını belirtti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise “21 yıldır Ankara’nın belediye başkanıyım. Bu zaman içerisinde sürekli hayalini kurduğumuz bir projemiz vardı.

Ankara’nın fuar merkezi yoktu ve bizim projemiz buydu. Bugün temelini atacağımız fuar merkezi, havalimanının hemen yanında, dünyada havacılık fuarı yapılabilen 4 fuar merkezinden biri olacak. Projemize en başından beri destek veren Cumhurbaşkanımıza, birlikte projeyi hayata geçirdiğimiz kuruluşlarımıza, yöneticilerine teşekkür ediyorum. Ankaralılar olarak sizlere fuar merkezinizin hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından tüm protokol birlikte butona basarak Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin temelini attı. Bu büyük coşkuya orada bulunan büyük kalabalık da Türk bayraklarıyla eşlik etti.

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.