Akparti Aday Tanıtımı


ADAYLAR AKYURT’A TANITILDI
Seçimler yaklaşırken Ak Parti Ankara 1’inci bölge milletvekili adayları için tanıtma toplantısı düzenlendi. Toplantıya birinci sıra adayı ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile diğer 17 milletvekili adayı ve Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş da katıldı. Adaylar kısa tanıtma metinleri ve fotoğraflarıyla Akyurtlulara tanıtıldı. Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Veysel Fırat’ın açılış konuşmasının ardından Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş konuşma yaptı.

Ayantaş konuşmasında “Bu güne kadar hükümetimizle birlik ve uyum içinde çalıştık ve bu uyumun Akyurt’a hizmet olarak döndüğünü gördük. Bundan sonra da çalışmalarımızı yeni seçilecek vekillerimizle uyum içerisinde yapacağız. Fuar Alanının Akyurt’a yapılmasını istememizin önemli bir sebebi vardı. Havaalanı bizim bölgemizde yer alıyor. Fuar merkezinin de buraya yakın bir yerde olması gerektiğini düşündük. Buraya ulaşım için de metro projesi var.

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde fuar alanına ulaşacak olan metro, bir 5 yıl sonra da umarım İlçemize gelmiş olur. Avrupa’nın başkentlerindeki havalimanlarından daha güzel bir havalimanına sahibiz ancak, buradan yurt dışında direkt uçuş yok. İnşallah hükümetimizin bu konuda da çalışmaları olacaktır. Göreve geldiğimizde Akyurt – Ülker arası yol 2 şeritliydi. Şimdi ise 4 şeritli ancak bu da bizim için yeterli değil. Karayolları 4’üncü bölge müdürlüğü çalışmalarını yapıyor, 3x2 bölünmüş yol olacak ve 7 tane de bunun içerisinde köprülü kavşak yer alacak. Her gittiğimiz evde hastane ile ilgili dile getirilen problemler vardı. Yeni bir hastane yapılması için imar çalışmamız var. Böylece Numune Hastanesi’nin arka bahçesi olmaktan kurtulacağız. Bağımsız bir hastanemizin olması sorunları çözecektir. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.” Dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ise “ Akyurt’un saygıdeğer insanlarını hürmetle selamlıyorum. Adaylar olarak sizlerle tanışmak için buradayız. Her seçim önemlidir ancak bu seçim öncesinde yaşananları görmemiz lazım. Irak’ta, Suriye’de, Ukrayna’da yaşananlar. Ülkelerde iç savaş var, çalkantı var, bölünme var. Suriye’de binlerce insan hayatını kaybetti. Herkes üç maymunu oynarken, biz 2 milyon insanı misafir ettik. Türk Milleti büyük bir millettir. Herkes konuşurken Türkiye garibana, mazluma kucak açtı. İnsani yardımda dünya birincisiyiz. Petrol kuyularımız, altın madenlerimiz yok ama vicdanımız var. Dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlara sahip çıkan bir Türkiye var. Kritik bir dönemeçteyiz ve hükümetin güçlü kalması şart.

Eski Türkiye’ye dönmemek için, yeni Türkiye’nin temellerini atmak için bütün partilere sesleniyorum. Gelin uzlaşalım. Bizler düşman değiliz, siyasi rakibiz. Bir diğer konu da çözüm süreci. Buna karşı çıkanlar, bölünmeye gittiğimizi söyleyenler asıl bölücülerdir. Güneydoğuda kimse kalmamış, politika üreten, orada bayrağını dalgalandıran bizden başka kimse yok. Türkiye’nin bütünlüğünün sigortası biziz. Sabah HDP binasına pompalı tüfekle ateş açılmış, tabelaya isabet etmiş. Bunu kınıyorum. Silahla hiçbir şeyi düzeltemezsiniz. Aynı şekilde terör yandaşları toplanıp kendi kurallarını uygulamaya kalkarsa, silahla haraç alıp mahkeme kurmaya kalkarsa devlet buna izin vermez. Teröre terör diyemeyen, terörle arasına mesafe koyamayan Türkiye partisi olamaz. Örgütün partisi olursun. Aldığın oyları da silah zoruyla aldığını düşünürler.

Demokrasi varsa terör kabul edilemez. Türkiye partisi olmak isteyenlerin bu konuda daha açık bir tavır ortaya koyması gerekir. Ancak zihniyetleri buna uygun olmadığı için bunu yapamazlar. Paralel yapılanma ve KCK yapılanması da Türkiye’nin ileri yürümesini istemeyenlerin ortaya çıkardığı yapılanmalardır.

Bu güne kadar her şeyi yaptılar ancak sizin iradeniz bunlara dur dedi. Yine dur diyeceğiniz bir zaman dilimindeyiz.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: SHA

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.