2015 Yılını Değerlendirdi


Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, yaklaşık 11 yıldır yürüttüğü başkanlık görevi süresince İlçede yapılan hizmetleri anlatırken, 2015 yılında, hedefledikleri projelerin ne durumda olduğunu da aktardı.

Partisinin İlçe Danışma Meclisi toplantısında konuşan Gültekin Ayantaş “Değerli Akyurtlular, 11 yıla yakın zamandır görevdeyiz. İlçemizi kasaba görüntüsünden, şehir görüntüsüne kavuşturduk. Altyapımızı büyük oranda tamamladık. Artık büyük atılımlar yapmanın zamanı. İlçemizde bulunan hastanemizin restorasyonu tamamlandı. Bizi ileriye taşıyacak yeni bir hastane için yoğun şekilde çalışıyoruz. İmar çalışmasını bitirdik. İnşallah yapılmasını sağlayacağız.

Orman Genel Müdürlüğü ile görüşmelerimiz sonucunda İlçemizde Orman Şube Müdürlüğü açılmasını kararlaştırdık. Bu bizim bölgemiz için önemli. Çünkü ormanımız yok. Ağaç dikiyoruz ancak dikim alanları sınırlı. Ormanlaşma ile gelecek nesillere güzel ve temiz bir Akyurt bırakmış olacağız. Bir başka projemiz ceviz ağaçları. Hazineye ait arazilerde ceviz ağacı dikilerek, bakımını vatandaşlarımıza bırakacağız. Gelir açısından önemli. Sanayi bölgesi ikinci etap yolları açılmaya devam ediyor. Sanayileşme durmadan devam edecektir. Her zaman söylediğimiz gibi Türkiye’nin en büyük Polis Meslek Yüksekokulu inşaatı üçüncü katında hızla ilerliyor. İlçemize yapacağı katkı kesinlikle küçümsenecek nitelikte değil. Son olarak Belediye hizmet binamızın dış cephesi kaplanıyor.

Bu yılın Temmuz ayında hizmete açılmasını planlıyoruz. İlçemize yakışır şekilde inşa ediyoruz. Her alanda birçok hizmet için yatırımlar yapılıyor. Biz de bunları İlçemize kazandırmış olmaktan gurur duyuyoruz.” Diyerek kendisini dinleyen vatandaşlara ve davetlilere teşekkür etti.

Kaynak: Akyurt Belediyesi

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.