Akyurtta Şeker Taraması


Prof.Dr.Nusret Fişek Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Öğrencileri ve Öğretmenleri tarafından Diyabet hastalığına dikkat çekmek için, İlçe Kamu personeline Açlık Kan Şekeri Taraması yapıldı.

Okul müdürü Fatih EĞİLMEZ, Müdür yardımcısı Döndü AK, Acil Sağlık Hizmetleri alan öğretmeni Sibel BOZKURT ve okul öğrencileri tarafından başta ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KALELİ olmak üzere kaymakamlık binasında bulunan resmi kurumların daire amirleri ve personele açlık kan şekeri taraması ve tansiyon ölçümü yapıldı.

Kan değerleri ve tansiyonları yüksek olanlar bilgilendirilerek hastaneye yönlendirildi. Öğrencilerin okulda ve işletmelerde aldıkları eğitimlerin sergilenmesi ve diyabet hastalığına karşı farkındalık oluşturmak amacı ile kurumlarda yapılan açlık kan şekeri ve tansiyon taramasının başta Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürleri ile personel tarafından oldukça olumlu karşılandığı görüldü. Okul müdürü, öğrencilerinin Ankara’nın çeşitli hastanelerinde staj çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KALELİ öğrencilere bu çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Akyurt İlçe Milli Eğitim

akyurthaber.net sitesinden 18.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.